Як обрати обладнання для АЗС, аби почати свій бізнес? Нюанси та рекомендації

Як обрати обладнання для АЗС, аби почати свій бізнес? Нюанси та рекомендації

11.10.2022

Одним із варіантів сучасного бізнесу є відкриття автозаправної станції. Організація такого об’єкта потребує ретельної підготовки, прорахованого, чіткого бізнес-плану та максимальної уваги у питаннях безпеки клієнтів, навколишнього середовища та робочого персоналу. Не менш важливо обрати й правильне устаткування для АЗС: паливні колонки, касовий апарат для АЗС і тп. Скільки обладнання та яке саме знадобиться для початку

Скільки потрібно паливно роздавальних колонок та устаткування для АЗС на початковому етапі?

Основним обладнанням для АЗС є паливно роздавальна станція, до мінімального набору якої входять:

  • 4 резервуари для зберігання та відпуску палива, об’ємом 15 кубічних метрів
  • 1 резервуар для аварійного перекачування палива, об’ємом 15 кубічних метрів
  • 1 резервуар для зливової системи об’ємом 10 кубічних метрів
  • 8 паливно роздавальних колонок (мінімум)

Впровадження сучасних інструментів автоматизації є важливим кроком на шляху до успішного ведення АЗС бізнесу. BAS Комплексне управління паливним підприємством передбачає інтегруваннясистеми ERP класу та касового апарату для АЗС. Це проста та ефективна система, що підвищуєефективність використання ресурсів підприємства та оптимізує такі бізнес-процеси як: обробка інформації, ведення господарських операцій у режимі реального часу, автоматизоване документування операцій, скорочення ручних операцій в підсистемах обліку продажів тощо.

Додаткове обладнання для АЗС

Окрім основного устаткування, варто подбати ще й про програмне забезпечення. Таке ПО допоможе в автоматичному режимі заправляти транспорт, приймати паливо з бензовоза та формувати добові звіти. Також потрібно буде закупити:

  • касовий апарат для АЗС – POS (платіжний термінал)
  • пістолети для заправки
  • пульти управління
  • різноманітні табло, які будуть вказувати на марку бензину
  • список пропонованих марок із ціною за літр

Не забудьте провести електроенергію, каналізацію, обов’язкову дератизацію та дезінсекцію приміщень. Зробіть кімнату для оператора, спецприміщення та санвузол. Звісно це потрібно робити, вже після того, як усе необхідне обладнання буде закуплено, та станція ввійде у режим стабільної роботи. Згодом, за бажанням, якщо дозволяє бюджет та план проекту, можна добудувати шиномонтаж, майстерню, мийку, магазин, кав’ярню, готель та інше.

Скільки часу займає будівництво? За оптимальним сценарієм - 2-3 місяці, в середньому – від 6 до 12 місяців.

Основні поради щодо розташування

Вибір земельної ділянки є одним з головних критеріїв успіху. Найбільш вдалий варіант це розташування АЗС поблизу автомобільної розв’язки, автомагістралі чи автостоянки, з достатньо рівною та зручною місцевістю для в’їзду та виїзду автомобілів.

Необхідний робочий персонал

Для стабільної роботи станції вам будуть потрібні технічні працівники. До їх обов’язків входять ремонтні послуги, підкачування коліс та забезпечення заправки транспорту. Менеджер-касир, який буде приймати гроші, контролювати порядок на станції та відпускати ПММ, та керівник.

Успішне стартування бізнесу у цій сфері складається з багатьох моментів. Основний з них – перевірений виробник, який надає якісне устаткування для АЗС. Він зобов’язаний надати свою продукцію повністю відповідно до вимог пожежної безпеки, що відповідає світовому стандарту якості, з сертифікатами, що додаються, та дозволами на встановлення та експлуатацію.

 

Фон раздела
Підписатися на розсилку

Раніше інших дізнавайтеся про спеціальні пропозиції, рекомендовані тарифи та новинки

Зв'язатися з нами

Close
Связаться с нами

Зв'язатися
з нами

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Support Tech Support
Callback
Close