Все про паливні рівнеміри: які бувають та навіщо вони потрібні

Все про паливні рівнеміри: які бувають та навіщо вони потрібні

08.04.2021

Згідно останніх змін законодавства, організаціям, які займаються торгівлею паливом, платникам акцизного податку, необхідно щодня відправляти звіти з показниками рівнемірів і витратомірів в контролюючі органи. І це стало великою проблемою для співробітників, котрі ці звіти складають.

 

У компанії We.Code є рішення, завдяки якому, формування звітів до настання періоду обов'язкового їх надання в контролюючі органи відбувається автоматично.

Такою можливістю давно і успішно користується мережа АЗС "АТП 044"

 

Рівнеміри - прилади, призначені для того, щоб максимально точно обчислити рівень вмісту в сховищі. Вони забезпечують точні вимірювання незалежно від рівня забруднення та складу середовища. На сьогоднішній день рівнемір - це незамінна частина АЗС.

Сховища бувають двох видів: відкриті та закриті. Що стосується вмісту, маються на увазі різні види рідин такі як: бензин, дизельне паливо, спирти, підтоварна вода і тп. Але на цьому перевага вимірювачів рівня не закінчується, вони так само можуть працювати з газотвірними і «сипучими» матеріалами.

Установка в резервуарах рівнемірів є відмінним рішенням автоматизації обліку запасів палива. Крім автоматизації рівнеміри також допомагають:

  • Поліпшити контроль роботи АЗС, АГЗС (скорочують і запобігають втратам палива);
  • Отримувати точну і повну інформацію зі станцій при менших зусиллях;
  • Приймати більш зважені рішення про активи, забезпечуючи автоматизовану роботу АЗС, АГЗС;
  • Здійснюють постійний контроль герметичності резервуара.

Рівнеміри можуть бути у вигляді датчиків, сигналізаторів, а також перетворювачів рівня. Прилади, які будуть міряти тільки граничні значення відомі як сигналізатори рівня, в той час як рівнемір здатний заміряти так само і "шари" рівня рідини.

Також рівнеміри з легкістю можуть бути використані не тільки для визначення рівня палива в резервуарі, а й для роботи зі свердловинами, а саме для моніторингу дебету води і у випадку, якщо в одній посудині знаходиться кілька різних середовищ, він визначає межі їх поділу. Є й рівнеміри, котрі мають низку більш "просунутих" функцій.

У виробництві на даний момент є досить велика кількість технічних приладів, які вирішують задачу визначення меж рівня. Вони працюють за різними методами, які, в свою чергу, засновані на різного роду фізичних принципах. Головним чином, рівнеміри складаються з блоку управління і зондів з різним принципом дії. В електричну величину, за допомогою певних методів, можна перетворити значення рівня, з подальшою передачею її значення в автоматизовані системи управління технологічним процесом.

То як к же визначитися в різноманітті рівнемірів і вибрати відповідний саме Вам?

Для початку розглянемо, які бувають види датчиків рівня рідини:

Також датчики розрізняють за принципом дії на:

Ультразвукові (акустичні): принцип роботи даних рівнемірів можна описати таким чином: випромінювач посилає імпульс ультразвуку аж до верхньої межі рідини або іншого середовища і приймає його назад. Коли імпульс повертається, випромінювач, який його посилав, перетворюється в датчик і приймає відбитий імпульс. Дані рівнеміри розрізняються так само розміщенням випромінювача. Якщо він знаходиться над верхньою межею рідини його правильно буде називати акустичним, якщо ж всередині - ультразвуковим. В акустичних рівнемірах принцип вимірювання полягає в наступному: чим нижче рівень середовища в посудині, тим довше за часом буде проходити вимір рівня. В ультразвукових же ситуація прямо протилежна. Рівнемір оснащений електронним блоком, який формує ультразвукові імпульси, підсилює відбитий імпульс, засікає час проходження шляху по повітрю або в рідині та, врешті решт, перетворює цей час в постійний струм.

Ультразвукові рівнеміри спочатку були спеціально розроблені для вимірювання не контактуючи з середовищем, на дистанції рівня одного або декількох рідких середовищ. Сюди можуть відноситься і вибухонебезпечні, неоднорідні, агресивні, в'язкі середовища, а також середовища, що випадають в осад і матеріали, в народі відомі як "сипучі".

Поплавкові: в основному дані рівнеміри засновані на принципі, який називається «ефект Відемана», який має на увазі наявність магнітострикційнного дроту, по якому рухається електронний імпульс. Призначений, в першу чергу, для передачі інформації за допомогою дискретного сигналу про рівень певної рідини та рівні поділу двох рідин з різною щільністю і масою, які з часом відшаровуються в резервуарах. Такі рівнеміри оснащені поплавками, стійкими до корозії, всередині яких розташовані магніти.

Гідростатичні:  рівнеміри, що володіють серйозною перевагою - вони мають порівняно невисоку вартість при відмінній точності вимірювання і досить широкому діапазоні застосування. Вони дозволяють безперервно проводити моніторинг рівня тиску і кількість різноманітних рідин з різним ступенем забруднення і щільності. Можуть моніторити рівень води в артезіанських свердловинах, так само значним фактором є можливість роботи в важкодоступних місцях, наприклад, вузьких трубах за допомогою зонда з кабельним виводом.

Радарні (безконтактні): 1865го року видатний, в області фізики і не тільки, британець Джеймс Максвелл висунув теорію, що стосується електромагнітних хвиль і їх поширення в середовищі. Базувалась вона була на тому, що якісь силові лінії електричного поля колоподібної форми, оточують подібні лінії тільки в динамічному поле, навіть якщо ситуація не передбачає наявність електричних провідників. Потім Крістіан Гюльсмайер, який на той час був одним з найперспективніших німецьких фізиків, на основі даної теорії розробив телемобілоскоп, що в підсумку охрестили першим в світі радаром. Саме на теорії Максвелла, за радарним принципом, була розроблена система, що дозволяє вимірювати рівень безперервно.

Рефлекс-радарні: такі системи вимірювання грунтуються на базі технології TDR (рефлектометрія інтервалу часу), принцип якої полягає в наступному: по хвилеводу, який може бути кабелем або стрижнем, надсилаються електромагнітні імпульси з відносно малою потужністю, кожен відрізок часу, названий "наносекундою" . Рухаються вони зі швидкістю світла. Коли імпульс досягає верхньої межі вимірюваного середовища, він відбивається, а насиченість відображення буде залежати від діелектричної складової продукту. Аналогічно ультразвуковому, пристрій вимірює час проходження сигналу від випромінювача до його повернення.

Буйкові: дані рівнеміри передають інформацію про рівень середовища і його кордонів за допомогою пневматичного сигналу. Виходячи з назви логічно припустити, що в даних системах використовуються буйки, які занурюються в рідину і встановлюються нерухомо. Вимірювання відбувається, коли виштовхувальна сила діє безпосередньо на буйок.

Вибір рівнеміра досить складний процес, який варто довіряти професіоналам. Але здійснюється він базуючись на  двух параметрах:

  • Середовище застосування - сипуче або рідке;
  • Область застосування: вертикальний резервуар, відкритий канал, вимір кордону розділу фаз та інше.

Різноманіття вибору дає можливість розглядати різні цінові категорії приладів.

 

Фон раздела
Підписатися на розсилку

Раніше інших дізнавайтеся про спеціальні пропозиції, рекомендовані тарифи та новинки

Зв'язатися з нами

Close
Связаться с нами

Зв'язатися
з нами

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Support Tech Support
Callback
Close