Перерахунок обсягу пального з літрів у метри кубічні для акцизної накладної

Перерахунок обсягу пального з літрів у метри кубічні для акцизної накладної

20.03.2024

Відповідно до пункту 232.1 ПКУ одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15° C.

Облік нафтопродуктів суб’єктами господарювання здійснюється відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 № 281/171/578/155.

Відповідно до підпункту 4.1.6 пункту 4.1 розділу 4 Інструкції № 281 на підприємствах мають бути створені метрологічні служби або призначені наказом керівника підприємства особи, відповідальні за забезпечення єдності вимірювань. Метрологічні служби підприємств і відповідальні особи у своїй роботі мають керуватися чинними нормативно-правовими актами та нормативними документами з метрології.

Згідно з підпунктом 4.2.1 пункту 4

.2 розділу 4 облік нафти і нафтопродуктів на нафто- та газопереробних заводах, підприємствах із забезпечення нафтопродуктами, підприємствах нафтопровідного і нафтопродуктопровідного транспорту, наливних пунктах ведеться в одиницях маси, а на АЗС – одиницях об’єму. Для визначення маси та об’єму нафти і нафтопродуктів можуть використовуватися об’ємно-масовий статичний, об’ємно-масовий динамічний, прямий масовий (статичне зважування та зважування під час руху) і об’ємний методи вимірювань відповідно до вимог ГОСТ 26976-86.

Відповідно до пункту 46 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24 квітня 2019 року № 408 для визначення обсягів обігу (крім обсягу реалізації пального через паливороздавальні колонки) та залишків пального у літрах, приведених до температури 15° C, використовуються положення ДСТУ EN ISO 8973:2013 «Гази нафтові скраплені.

Розрахунковий метод визначення густини і тиску пари» (далі – ДСТУ EN ISO 8973:2013) та ДСТУ ГОСТ 8.599:2016 (ГОСТ 8.599-2010, IDT) «Метрологія. Густина світлих нафтопродуктів. Таблиці перерахунку густини до 15° C та 20° C і до умов вимірювання об’єму» (далі – ДСТУ ГОСТ 8.599:2016).

Форму та порядок заповнення акцизної накладної затверджено наказом Мінфіну від 27.11.2020 р. № 729 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового» (далі – Наказ №729).

Відповідно до пункту 4 розділу 1 Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого Наказом № 729, показники щодо місткості ємностей (секцій) зазначаються в метрах кубічних.

Отже, в графі акцизної накладної «Використано для акцизної накладної, м. куб.» зазначається об’єм ємності, що використовується для даної акцизної накладної та обраховується діленням обсягу реалізованого пального у літрах, приведених до температури 15°С (зазначений в колонці 4 акцизної накладної) на 1000 (у міжнародній системі одиниць (СІ) одиницею обсягу є метр кубічний, який дорівнює 1000 літрів).

Такий перерахунок і відображення надходження та видатку палива у відмінній від базової одиниці виміру реалізовано у власній розробці компанії Ві-Код "Модуль обліку акцизного палива" 

Залишились запитання чи потрібна допомога? Звертайтесь до наших спеціалістів  0 800 33 08 66 та support@wecode.com.ua

 

 

 

 

Фон раздела
Підписатися на розсилку

Раніше інших дізнавайтеся про спеціальні пропозиції, рекомендовані тарифи та новинки

Зв'язатися з нами

Close
Связаться с нами

Зв'язатися
з нами

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Support Tech Support
Callback
Close