BAS. Модуль обліку акцизного палива працює з BAS АГРО. Бухгалтерія

"BAS. Модуль обліку акцизного палива" працює з "BAS АГРО. Бухгалтерія"

04.10.2022

Актуальність потреби для сільськогосподарських підприємств

Для безперебійного функціонування сільськогосподарські підприємства створюють стоянки власної та залученої техніки, на яких, зазвичай, розташовують резервуари пального та організовують місця для заправки паливом цієї техніки. У трактовці Податкового кодексу України (ПКУ) пальне є підакцизним товаром (за операціями з пальним сплачується акцизний збір), а тому воно має зберігатись на "акцизному складі". Пункт 14.1.6 ПКУ містить визначення поняття "акцизного складу", яке може бути місцем виготовлення, продажу та зберігання пального.

З липня 2019 р. застосовується трактування "акцизного складу" та правила роботи з пальним, які стосуються зокрема сільськогосподарських виробників.

Так визначення акцизного складу (стосується пального) виглядатиме так:

Акцизний склад приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу здійснює свою господарську діяльність шляхом вироблення, обробки (переробки), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Водночас не є акцизним складом:

  • приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник чи користувач такого приміщення чи території - отримує протягом календарного року паливо в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки у місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання або промислової переробки та не здійснює операцій та зберігання пального іншим особам;
  • приміщення чи територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником чи користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, одержує протягом календарного року паливо в обсягах, що не перевищують 10 тисяч кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки у місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання та не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Тобто ключовою ознакою визначення території/приміщення як "акцизного складу" – є обсяг зберігання пального та обсяг використання протягом календарного року.

Також впроваджено визначення "акцизний склад пересувний", яким вважається транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається паливо.

Якщо підприємство має такий пересувний акцизний склад (наприклад, бензовоз), то він підпадає під визначення "розпорядник акцизного складу" – платник акцизного податку, який здійснює виробництво, обробку (переробку), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що належать до акцизного складу.

Інтеграція «BAS. Модуль обліку акцизного палива»
з «BAS АГРО. Бухгалтерія»

Зважаючи на потреби сільськогосподарських підприємств вести облік акцизного податку на пальне, у черговій версії 2.0.5 доповнення «BAS. Модуль обліку акцизного палива» реалізовано інтеграцію із популярним серед сільськогосподарських підприємств рішенням «BAS АГРО. Бухгалтерія».

При цьому вартість обох зазначених програмних продуктів не змінилася.

Додаткова функціональність у зв’язку із інтеграцією з "BAS АГРО. Бухгалтерія":

  • У документ "Подорожній лист вантажного автомобіля" додані реквізити для ведення обліку акцизу на видане паливо. Видимість цих реквізитів та участь документа в обліку акцизу на паливо регулюються прапорцем "Враховувати щільність".
  • У документ "Подорожній лист сільськогосподарської техніки" додані реквізити для ведення обліку акцизу на видане паливо. Видимість цих реквізитів та участь документа в обліку акцизу на паливо регулюються прапорцем "Враховувати щільність".
  • В обробку "Створення вихідних акцизних накладних" додана можливість створення акцизних накладних на підставі документів "Подорожній лист сільськогосподарської техніки" та "Подорожній лист сільськогосподарської техніки". Для створення зведених акцизних накладних в цих документах треба встановити прапорець "Створювати Акцизні накладні зведено".

З іншими змінами у версії 2.0.5 доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива» можна ознайомитися на сторінці https://dl.bas-soft.eu/bas-excise-fuel/bas-excise-fuel-2-0-5-0/ у сервісі "Оновлення програм".

З повним описом функціональних можливостей доповнення можна ознайомитися на сторінці доповнення https://www.bas-soft.eu/soft/bas-sectoral/bas-excise-fuel-accounting-module/ на сайті про продукти BAS.

Існуючі користувачі доповнення можуть завантажити оновлення версії 2.0.5 на сторінці https://dl.bas-soft.eu/bas-excise-fuel/bas-excise-fuel-2-0-5-0/ у сервісі "Оновлення програм".

Порядок продажу доповнення

Для придбання доповнення новим користувачам слід звертатися до членів Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу" (САБ) (див. докладніше http://unionba.com.ua/participants).

Доповнення можуть придбати користувачі основних поставок програмних продуктів "BAS Бухгалтерія ПРОФ", "BAS Бухгалтерія КОРП" та "BAS АГРО. Бухгалтерія".

Доповнення поставляється в електронній формі у вигляді розширення для рішень "BAS Бухгалтерія ПРОФ", "BAS Бухгалтерія КОРП" та "BAS АГРО. Бухгалтерія". В комплект поставки входять всі необхідні дистрибутиви, документація, набір пінкодів, компоненти СЛК, реєстраційна анкета і користувацька угода.

Інструкція з підключення розширення до програм, а також по оновленню розширення, міститься в документації до Доповнення.

Звертаємо увагу, що доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" є захищеними і містить фрагменти коду, які не підлягають зміні користувачем, мають захист від несанкціонованого використання. При цьому реалізований принцип максимальної відкритості коду для забезпечення можливості адаптації продукту під потреби кінцевих користувачів.

Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" і підтримка користувачів в частині роботи з платформою здійснюється за договором Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) з активованим сервісом ІТС Галузевий 1-ї категорії.

Підтримка доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" здійснюється компанією "ВІ-КОД" з 9:30 до 17:30 за київським часом, окрім субот, неділь та святкових днів (за розкладом роботи київських підприємств:

  • за телефонами: +380 (44) 233-66-20;
  • електронною поштою: support@wecode.com.ua;
  • система електронної комунікації "Skype": We.Code.

Оновлення платформи і прикладних рішень BAS публікуються на сайті https://dl.bas-soft.eu. Доступ на сайт здійснюється за логіном і паролем доступу на Портал ІТС.

 

Фон раздела
Підписатися на розсилку

Раніше інших дізнавайтеся про спеціальні пропозиції, рекомендовані тарифи та новинки

Зв'язатися з нами

Close
Связаться с нами

Зв'язатися
з нами

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Support Tech Support
Callback
Close