Штрафи за відсутність або порушення бухобліку значно зростуть

Штрафи за відсутність або порушення бухобліку значно зростуть

24.01.2022

Групою народних депутатів зареєстровано проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог державного фінансового контролю (№6522 від 18.01.2022 р.). Автори проекту мають на меті "запровадження засобів ефективного захисту у випадках окремих порушень законодавства про публічні закупівлі, а також про відкритість використання публічних коштів".

Законопроектом пропонується внести зміни до КУпАП, встановивши відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб органу державного фінансового контролю шляхом доповнення Кодексу статтею 188-58. Проектом передбачається також збільшення розмірів штрафів, встановлення відповідальності за невиконання норм Закону України "Про відкритість використання публічних коштів".

Так, ст. 164-2 КоАП, що передбачає відповідальність за порушення законодавства з фінансових питань, буде викладено у новій редакції. За порушення порядку проведення інвентаризації, несвоєчасне подання на розгляд, погодження чи затвердження річного фінансового плану підприємства державного сектора економіки та звіту про його виконання штраф буде від 425 до 850 грн. За приховування в обліку валютних та інших доходів, непродуктивних витрат та збитків, відсутність бухобліку або ведення бухобліку та складання фінзвітності з порушенням встановлених вимог, неподання або подання недостовірної чи неповної фінзвітності, неприйняття заходів щодо відшкодування з винних осіб збитків від нестач, розтрат, крадіжок та безгосподарності, штраф має бути від 1700 до 2550 грн. Повторні перелічені порушення коштуватимуть уже штраф від 2550 до 3400 грн. Чинна редакція ст. 164-2 КоАП передбачає штраф від 136 до 255 грн. (від 170 до 340 грн. за повторне).

Новою у КоАП буде ст. 188-58, яка передбачає відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб органу державного фінансового контролю. Тут штраф складатиме від 17000 до 34000 грн. А за повторне порушення – штраф від 34000 до 85000 грн із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном на один рік.

За оприлюднення, несвоєчасне оприлюднення, оприлюднення недостовірної чи неповної інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України "Про відкритість використання публічних коштів", мають намір встановити штраф на посадових осіб від 425 до 850 грн.

 

 

Фон раздела
Підписатися на розсилку

Раніше інших дізнавайтеся про спеціальні пропозиції, рекомендовані тарифи та новинки

Зв'язатися з нами

Close
Связаться с нами

Зв'язатися
з нами

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Support Tech Support
Callback
Close