МОЗ змінює правила виписки е-лікарняних

МОЗ змінює правила виписки е-лікарняних

04.10.2021

Нагадуємо, 1 жовтня Україна повністю перейшла на електронний лікарняний.

Проте МОЗ продовжує доопрацьовувати нормативну базу для функціонування е-лікарняних та е-медичних висновків про тимчасову непрацездатність, які формують лікарі.

Так, на погодженні із профільними міністерствами знаходиться проект наказу МОЗ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я», яким вносяться зміни до низки наказів МОЗ України з питань роботи електронної системи охорони здоров’я.

У документі передбачено такі зміни:

1. Коригується Порядок ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я, затверджений наказом МОЗ від 28.02.2020 р. № 587. Зміни визначають коло осіб, які за відсутності лікаря мають право виправити помилковий медичний запис про вакцинацію.

2. Змінюється наказ МОЗ "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки" від 01.06.2021 р. № 1066. Пропонується надати можливості:

- використовувати у роботі нормативно-правові акти, що регулюють видачу паперових листків непрацездатності (у певних випадках);

- у разі виявлення технічної неточності aбo недостовірної інформації у медичному висновку, внести зміни до такого медичного висновку не пізніше 7 дня з дати його формування;

- скасувати помилковий медичний висновок протягом 7 днів з дати його формування та сформувати новий з датою початку на 7 днів раніше дати формування.

3. Змінено Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ від 17.06.2021 р. № 1234, зокрема:

- уточнено порядок направлення сформованого листка непрацездатності роботодавцю;

- визначено дії ПФУ щодо скасування листка непрацездатності та усіх змін в Електронному реєстрі листків непрацездатності, пов'язаних з цим листком, на підставі інформації про внесення змін у медичний висновок про тимчасову непрацездатність, оскільки юридичним наслідком внесення змін у висновок є відміна запису про нього;

- змінено дату, з якої лист непрацездатності вважається виданим;

- визначенно механізм формування електронного листка непрацездатності за наявності одночасно кількох медичних висновків різної категорії на особу.

Звернемо увагу на декілька цікавих новацій, які планується запровадити згаданим проектом наказу:

I. Листок непрацездатності може мати такі статуси:

   • закритий;
   • готовий до сплати (виданий);
   • помилково сформований;
   • недійсний;
   • оплачений.

II. При формуванні листка непрацездатності враховуватимуть інформацію про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Сформований листок непрацездатності надсилатимуть страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

III. Листок непрацездатності вважатимуть виданим через 7 днів після дати його закриття.

IV. На підставі даних медичних висновків, які складають один випадок тимчасової непрацездатності, формують листки непрацездатності в порядку черговості створення медичних висновків, кожен наступний із яких створюватимуть як продовження першого та складають один страховий випадок.

Унікальний номер листка непрацездатності матиме таку структуру:

- номер випадку непрацездатності;

- порядковий номер листка непрацездатності;

- номер версії (позначається цифрою "1" при створенні нового листка та при створенні листка як продовження). Номер збільшується ("2", "3" та далі за порядком) при внесенні кожної наступної зміни до листка непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність).

V. До 1 лютого 2022 року продовжено можливість виписки паперових листів непрацездатності.

 Щоправда випадки їх видачі суттєво обмежено, а саме:

 • продовження та закриття листків непрацездатності, які були видані до 1 жовтня 2021 року;
 • якщо сплив строк, уподовж якого лікуючий лікар мав можливість внести зміни до медичного висновку; 
 • виникнення технічних проблем (помилок) при передачі даних між Е-реєстром е-лікарняних та Реєстром е-медичних висновків.

 

Фон раздела
Підписатися на розсилку

Раніше інших дізнавайтеся про спеціальні пропозиції, рекомендовані тарифи та новинки

Зв'язатися з нами

Close
Связаться с нами

Зв'язатися
з нами

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Support Tech Support
Callback
Close