Підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 квітня

Підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 квітня

17.03.2024

Перший показник – це зарплата ваших працівників. Якщо їм установлено оклади чи ставки на рівні мінімалки, то з 1 квітня 24 року, їх слід підвищити до 8000 грн мінімум. Інакше доведеться нараховувати доплату до МЗП.

Із цього випливає другий залежний момент – індексація.

Якщо з 1 квітня ви підвищите оклади працівників, то відповідно квітень стане базовим місяцем для проведення індексації зарплати. Але індексувати зарплату будемо лише тоді, коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком перевищить показник в 103%.

Наступна група показників, залежних від МЗП, це максимальні та мінімальні розміри ЄСВ-внесків. Максимальний розмір доходу, з якого справлятимуть ЄСВ, буде дорівнювати 15 розмірам мінзарплати, тобто 120000 грн, а максимальна місячна сума ЄСВ – відповідно 22% з неї – 26400 грн.

При цьому мінімальний страховий внесок рахуємо від самої МЗП і він становитиме 1760 грн. Нагадаємо, що для підприємців мінімальний розмір ЄСВ (за себе) теж становить 1760 грн. Водночас, з 1 березня 2022 до припинення/скасування воєнного стану в Україні та ще + 12 місяців після цього сплата ЄСВ за себе для ФОП є добровільною.

Разом зі збільшенням МЗП зміняться і обмеження, які застосовуються при розрахунку лікарняних та декретних. Якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку працівник заробив страховий стаж менше 6 місяців, то застосовують спеціальне обмеження. У решті випадків – загальне.

Також зверніть увагу! Коли йдеться про загальне максимальне обмеження, то воно зміниться лише з травня 24 року. Адже тут все залежить від останнього місяця розрахункового періоду. І коли таким місяцем буде квітень-2024 (у якому і зросте МЗП), тобто страховий випадок настане у травні, тоді зміниться і обмеження.

Зверніть увагу! Максимальна межа для розрахунку лікарняних та декретних застосовується до різних показників: - спеціальне обмеження – для денної виплати (з урахуванням проценту оплати лікарняного); - загальне обмеження – для середньоденної зарплати.

Водночас є і показники, які не залежать від поточного розміру МЗП. Вони установлюються від її розміру, чинного на 1 січня поточного року. Серед них, наприклад, податкова соціальна пільга та граничного розміру доходу, що дає право на неї. 

Також незмінним залишається розмір добових, неоподатковуваний ПДФО та військовим збором: 710 грн – для відряджень по Україні та 80 євро – для закордонних.

І ще одна група незалежних показників, які є незмінними з початку року – це граничний розмір матеріальної допомоги, яка не оподатковується ПДФО та війсбковийм збором.

Наприклад, нецільова благодійна допомога від юридичної або фізичної особи платнику ПДФО становить 4240 грн на рік сукупно.

 

Фон раздела
Підписатися на розсилку

Раніше інших дізнавайтеся про спеціальні пропозиції, рекомендовані тарифи та новинки

Зв'язатися з нами

Close
Связаться с нами

Зв'язатися
з нами

Обратный звонок
Callback Viber Telephone Support Tech Support
Callback
Close